Idek skelbima SMS zinute! Kaina tik 1.00 GBP / 3LT! Bus matomas ir www.skelbimas.co.uk! Nesiuskite ilgesniu nei 1 SMS zinuciu (150 raidziu)Šio straipnio autorius yra Delfi.lt
Apsilankykite šioje nuostabioje svetainėje!

25/06/2006
Read Perkūnijos metu žmonės neturėtų lauke naudotis mobiliaisiais telefonais, antraip jie rizikuoja būti nutrenkti žaibo, penktadienį pranešė medikai.

Gydytojai pranešė apie 15 metų mergaitę, kurią parke kalbančią mobiliuoju telefonu nutrenkė žaibas. Nors vėliau ją pavyko atgaivinti, mergaitės sveikatai buvo padaryta negrįžtama žala ir praėjus metams nuo šio įvykio ji tebesėdi neįgaliųjų vežimėlyje.

"Šį retą fenomeną galime laikyti visuomenės sveikatos problema, todėl privalome informuoti apie riziką, kuri kyla naudojant mobiliuosius telefonus lauke audros metu, kad ateityje išvengtume žaibo sukeltos mirties atvejų", - sakė Anglijos Norsviko parko ligoninės gydytoja Swinda Esprit (Svinda Esprit).

S.Esprit ir kiti šios ligoninės gydytojai savo laiške leidiniui "British Medical Journal" taip pat pridūrė, jog dažniausiai žaibui trenkus į žmogų dėl didelio odos atsparumo žaibas pereina kūno paviršiumi ir įvyksta vadinamoji iškrova.

Bet jeigu oda liečiasi su metaliniu daiktu, pavyzdžiui, telefonu, šis nutraukia iškrovą, todėl atsiranda didesnė tikimybė, kad žmogui bus pažeisti vidaus organai arba jis mirs.

Idejo Delfi.lt | Komentarai 1 | NUSIUSK DRAUGUI |

05/07/2006
Perkunijos metu bukime atsargus, jei nesates muzikini jungtuva, ausinukus, ar kitoki elektronini prietaisa, butinai isjunkite jei isgirdote ar pamatete zaibuojant ar griaudziant, kyla tikimybe buti nutrenktam. Nesiglauskite prie stulpo, metalines tvoros ar masinos, nelaikykite rankose metaliniu daiktu ( zirkluciu, sodo irankiu, stalo irankiu, raktu ir kt.)BUKIME ATSARGUS! Gamta kartais uzpyksta...
Komentarai 0 | NUSIUSK DRAUGUI |

Papildykite Informacija

Kitos naujienos shioje kategorijoje

Palikta mylimoji išsiuntė 10,783 SMS žinutes trouble 48557:8
Mokslininkai atrado panašią į mūsų Saulės sistemą trouble 25311:1
„flyLAL“ pradėjo bilietų pardavimus skrydžiams iš Palangos trouble 29700:8
Sausio mėn. fondai prarado 5,2 trln. JAV dol. trouble 19176:0
V.Adamkus: turime sudaryti sąlygas emigrantams grįžti trouble 21768:24
Apie lietuvius atsiliepiama itin gerai, sako Britų ambasadorius trouble 24984:10
Muitininkai sulaikė 46 kg kanapių vežusį vilnietį trouble 22568:5
Prezidentas gavo JAV pareigūnų patikinimus remti bevizį režimą su Lietuva trouble 23888:7
Išgelbėjo tik klaipėdiečius trouble 20223:3
Gražių moterų daugėja trouble 25129:16Anglija.com Logo
Anglija, Londonas, studijos ir darbas uzsienyje londone