Idek skelbima SMS zinute! Kaina tik 1.00 GBP / 3LT! Bus matomas ir www.skelbimas.co.uk! Nesiuskite ilgesniu nei 1 SMS zinuciu (150 raidziu)Šio straipnio autorius yra Delfi.lt
Apsilankykite šioje nuostabioje svetainėje!

25/06/2006
Read Perkūnijos metu žmonės neturėtų lauke naudotis mobiliaisiais telefonais, antraip jie rizikuoja būti nutrenkti žaibo, penktadienį pranešė medikai.

Gydytojai pranešė apie 15 metų mergaitę, kurią parke kalbančią mobiliuoju telefonu nutrenkė žaibas. Nors vėliau ją pavyko atgaivinti, mergaitės sveikatai buvo padaryta negrįžtama žala ir praėjus metams nuo šio įvykio ji tebesėdi neįgaliųjų vežimėlyje.

"Šį retą fenomeną galime laikyti visuomenės sveikatos problema, todėl privalome informuoti apie riziką, kuri kyla naudojant mobiliuosius telefonus lauke audros metu, kad ateityje išvengtume žaibo sukeltos mirties atvejų", - sakė Anglijos Norsviko parko ligoninės gydytoja Swinda Esprit (Svinda Esprit).

S.Esprit ir kiti šios ligoninės gydytojai savo laiške leidiniui "British Medical Journal" taip pat pridūrė, jog dažniausiai žaibui trenkus į žmogų dėl didelio odos atsparumo žaibas pereina kūno paviršiumi ir įvyksta vadinamoji iškrova.

Bet jeigu oda liečiasi su metaliniu daiktu, pavyzdžiui, telefonu, šis nutraukia iškrovą, todėl atsiranda didesnė tikimybė, kad žmogui bus pažeisti vidaus organai arba jis mirs.

Idejo Delfi.lt | Komentarai 1 | NUSIUSK DRAUGUI |

05/07/2006
Perkunijos metu bukime atsargus, jei nesates muzikini jungtuva, ausinukus, ar kitoki elektronini prietaisa, butinai isjunkite jei isgirdote ar pamatete zaibuojant ar griaudziant, kyla tikimybe buti nutrenktam. Nesiglauskite prie stulpo, metalines tvoros ar masinos, nelaikykite rankose metaliniu daiktu ( zirkluciu, sodo irankiu, stalo irankiu, raktu ir kt.)BUKIME ATSARGUS! Gamta kartais uzpyksta...
Komentarai 0 | NUSIUSK DRAUGUI |

Papildykite Informacija

Kitos naujienos shioje kategorijoje

Palikta mylimoji išsiuntė 10,783 SMS žinutes trouble 49741:8
Mokslininkai atrado panašią į mūsų Saulės sistemą trouble 26696:1
„flyLAL“ pradėjo bilietų pardavimus skrydžiams iš Palangos trouble 31308:8
Sausio mėn. fondai prarado 5,2 trln. JAV dol. trouble 20278:0
V.Adamkus: turime sudaryti sąlygas emigrantams grįžti trouble 23006:24
Apie lietuvius atsiliepiama itin gerai, sako Britų ambasadorius trouble 25995:10
Muitininkai sulaikė 46 kg kanapių vežusį vilnietį trouble 23844:5
Prezidentas gavo JAV pareigūnų patikinimus remti bevizį režimą su Lietuva trouble 24933:7
Išgelbėjo tik klaipėdiečius trouble 21368:3
Gražių moterų daugėja trouble 26463:16Anglija.com Logo
Anglija, Londonas, studijos ir darbas uzsienyje londone